فروشگاه انجمن تخصصی عسل
مهمان عزیز خوش آمدید جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

عسل و سلامتی روحی
Mohammadi
#1 ارسال شده : 25 iyun 2010 11:40:00
رتبه: مدیر ارشد


گروه ها: مدیران ارشد

تاریخ عضویت: 10.05.2010
ارسالها: 84
مکان: تهران

عسل باعث پايين آمدن كلسترول خون و کاهش افسردگي مي شود

استفاده از عسل در پايين آوردن كلسترول خون و درمان سردردهاي ميگرني، اختلالات قلبي و شرياني كمك مي‌كند.


مهندس زهره تابعي، كارشناس صنايع غذايي موسسه تحقيقات واكسن و سرم‌سازي رازي در گفت‌وگو با خبرنگار علمي پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه خراسان، گفت: فرآورده‌هاي زنبور عسل، يك ماده آرام بخش طبيعي است كه تشويش و افسردگي را كاهش مي‌دهد.


وي با بيان اينكه تركيبات كندوي زنبور عسل سرشار از آمينو اسيدها، پروتئين، گلبولين‌ها، پيتون‌ها است گفت: اين مواد براي ادامه حيات ضروري است و از جمله مواد اساسي براي ساختمان سلولي مي‌باشد.


اين كارشناس صنايع غذايي در توضيح مزاياي ماده تريپتونان موجود در عسل گفت: تريپتونان يك آمينو اسيد ضروري ويك مكمل غذايي مي‌باشد كه يك آرام‌بخش طبيعي بوده، تشويش و افسردگي را كاهش مي‌دهد و در پايين آوردن كلسترول خون و درمان سردردهاي ميگرني، اختلالات قلبي و شرياني كمك مي‌كند.


تابعي با اشاره به اينكه اين ماده عامل ضد تشويش و نگراني است و مانع از بروز رفتارهاي پرخاشگرانه مي‌شود اذعان داشت:اين ماده با تقليل كربوهيدارت‌ها سبب كنترل قند خون مي‌گردد و در نتيجه مانع از چاقي مي‌شود.


مهندس تابعي در ادامه با تشريح مزاياي ليزين ديگر ماده فعال در كندوي زنبور عسل گفت: ليزين از آمينو اسيدهاي ضروري است كه به فراواني در ماهيچه وجود دارد اما بدن قادر به توليد آن نيست و بايد آن را از طريق رژيم غذايي به بدن رسانيد.


وي گفت: ليزين در درمان تبخال موثر است و با تقليل رشد ويروس به وسيله اصلاح و متعادل كردن مواد مغذي بر تبخال اثر مي‌گذارد.


تابعي با بيان اينكه كمبود ليزين باعث خستگي، تورم چشم‌ها، تاخير در رشد، و مشكلات كم خوني و تناسلي مي‌شود خاطر نشان كرد: اين ماده نقش مهمي در ساختار كلاژن‌ها دارد. و جذب روده‌اي نسبت به كلسيم را افزايش داده و خروج كلسيم از ادرار را كاهش مي‌دهد.


اين كارشناس صنايع غذايي با اشاره به اينكه از ديگر مزاياي ليزين پيشگيري و درمان پوكي استخوان، التيام استخوان‌هاي صدمه ديده است افزود: كمك به قابليت ارتجاعي و سلامت پوست، ساخت ماهيچه‌ و بافت همبند، و همچنين جلوگيري يا كاهش شدت تبخالهاي تناسلي از ديگر ويژگي هاي مواد موجود در عسل مي باشند.


وي درخصوص ميتونين يكي از آمينو اسيدهاي موجود در كندوي زنبور عسل گفت: ميتونين نقش كليدي درتنظيم اسيد فوليك بدن دارد

زيرا ميتونين با شركت در واكنش‌هاي آنزيمي موجب پايين آوردن سطح هيستامين بدن مي‌شود و باعث بهبود افسردگي، آلرژي، آسم و صدمات ناشي از پرتوها مي شود.


تابعي با بيان اينکه ميتونين باعث تقليل افسردگي ناشي از اعتياد به هروئين، و داروهاي مسكن و خواب آور شود افزود: ميتونين راديكال‌هاي آزاد را غير فعال کرده و با ساخت پروتئين، بافت سلولي را تغيير مي دهد.


اين کارشناس صنايع غذايي با اشاره به اينکه اين ماده، از ريزش مو جلوگيري به رشد و سلامت آن كمك مي‌كند اظهار داشت: ميتونين، جراحات ناشي از صدمات سوختگي يا جراحي را التيام مي دهد و بدن را در برابر اثرات نامطلوب ناشي از مصرف الكل، سيگار و سيار مواد شيميايي مصون مي‌دارد.


وي خاطر با بيان اينکه ماده سيتئين موجود در عسل مي‌تواند باعث افزايش رشد، تراكم و قطر مو شود اظهار داشت: اين ماده مي تواند به عنوان يك آنتي اكسيدان عمل نمايند و بدن را برابر پرتوها،و آلودگي‌ها محافظت نمايد .


مهندس تابعي درخصوص هيستيدين موجود كندوي زنبور عسل گفت: هيستيدين داراي خواص ضد التهاب است و تنها آمينو اسيدي است كه در خون مبتلايان به ورم مفاصل كمتر وجود دارد و مي تواند باعث افزايش التيام زخم و در رشد و ترميم بافت ضروري است.


اين کارشناس صنايع غذايي افزود: اين ماده عامل مهمي در سلامت گلبول‌هاي قرمز خون است و كمبود آن باعث كاهش هموگلوبين و هموتوكريت خون و همچنين ابتلا به كم خوني مي شود.


اين كارشناس صنايع غذايي در خصوص ساير مواد موجود در كندوي زنبور عسل گفت: گلوتامين نقش كليدي در سوخت و ساز سلولي دارد، انرژي بدن را افزايش داده و باعث تقويت حافظه و تمركز مي شود، اين ماده ميزان قند خون را تثبيت كرده و رغبت به الكل را كاهش مي‌دهد.


مهندس تابعي با توضيح عملكرد و مزاياي تيروزين موجود در كندوي زنبور عسل گفت: تيروزين با تاثير بر مغز مي‌تواند با افسردگي مبارزه كرده و قادر است ميزان هورمون تيروئيد و آدرنالين را تغيير دهد.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Clean Slate theme by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
قدرت گرفته از YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0,024 ثانیه ایجاد شد.