فروشگاه انجمن تخصصی عسل
مهمان عزیز خوش آمدید جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

بیماری های تنفسی
Petek Bali
#1 ارسال شده : 14 iyun 2010 12:36:37
رتبه: مدیر کل سایت


گروه ها: مدیران ارشد

تاریخ عضویت: 17.03.2010
ارسالها: 71


دکتر اشتاپن(1938)با استفاده از دستگاه معمولی استنشاق محلول 10% عسل را به صورت قطرات بسیار ریزی درآورد . هر بار مداوا 5 دقیقه طول می کشید . یکی از بیماران 32 ساله اش که از سالها خشکی حنجره و گرفتگی صدا رنج می برد بعد از 7 بار استنشاق احساس بهتر شدن کرده ، قارچ ها و گرفتگی صدای او از بین رفت . عسل خاصیت احیا کنندگی سلول داشته و به بدن کمک می کند تا در مقابل عفونت سل مقاومت نماید . به بیماران مسلول روزانه 100 تا 150 گرم عسل خورانده شد و بهبودی قابل ملاحظه ای در آنها مشاهده گردید . افزایش اشتها ، افزایش وزن ، افزایش هموگلوبین خون ، کاهش میزان رسوب اریتروسیت ، کاهش سرفه ، کاهش خلط سینه ، افزایش مقدار ادرار در شبانه روز و تأثیرات مفیدی بر روی لوله ی گوارش مشاهده گردید . بیماری های مربوط به سینه و سیستم تنفسی در زمستان افزایش می یابد . کسانی که میل دارند در سرتاسر زمستان از گریپ و سرماخوردگی محفوظ بمانند ، باید قبل از فصل سرما روزانه مقداری ویتامین AوCدریافت نمایند . ولی آنچه مورد قبول همگان است اثر درمانی عسل در درمان زکام و انواع سرماخوردگی هاست.

مصرف یک قاشق غذاخوری عسل با یک لیوان شیر گرم یا آب لیمو(آب یک عدد لیمو همرام با 100 گرم عسل) و یا آب تربچه وحشی به مقدار یک به یک . وقتی که عسل برای مداوای سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد بیمار باید در رختخواب و یا حداقل در خانه بماند زیرا عسل باعث تعرق زیاد می شود .
عسل زیرفون یک معرق کاملاً مناسب است . همچنین از دورترین ایام تاکنون برای مداوای بیماری های ریوی به کار برده شده است . عسل خلط سینه را برطرف کرده و سرفه را از بین می برد .
ابن سینا مخلوطی از عسل و گلبرگ های گل سرخ را برای مداوای مراحل اولیه سل تجویز می کند و معتقد است اگر قبل از ظهر مصرف شود مؤثرتر خواهد بود .
فندوق و عسل برای مداوای سرفه ی مزمن مفید است و باعث سهولت تنفس و دفع خلط می شود .
مقداری آب ترب (عصاره ترب سفید) را با یک قاشق عسل مخلوط کرده آن را در یک لیوان آب گرم حل کنید ، سپس صبح و شب به مدت یک هفته از آن میل نمایید . برای پیشگیری و همچنین درمان سرماخوردگی ، سینه پهلو ، سرفه و التهابات برونشی بسیار مفید است .
مقداری شنبلیله را پخته و همراه با عسل روزی سه قاشق غذاخوری میل نمایید .
صبح و ظهر و شب هر دفعه یک قاشق غذاخوری آب ترب با عسل میل نمایید .
دو کیلوگرم برگ کلم قرمز را خرد کرده بوسیله آبمیوه گیری عصاره آن را بگیرید هموزن آن عسل اضافه کرده بجوشانید تا کاملاً قوام آمده و روزانه دو قاشق سوپ خوری از این شربت میل نمایید . بهترین معالج برونشیت و سرفه است .
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Clean Slate theme by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
قدرت گرفته از YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0,375 ثانیه ایجاد شد.