فروشگاه انجمن تخصصی عسل
مهمان عزیز خوش آمدید جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

گلودرد و انواع سرفه
Petek Bali
#1 ارسال شده : 14 iyun 2010 12:33:23
رتبه: مدیر کل سایت


گروه ها: مدیران ارشد

تاریخ عضویت: 17.03.2010
ارسالها: 71
عسل بهترین درمان انواع گلودرد است و برای معالجه سختی عمل بلع ، خشکی گلو و درمان سرفه های زیاد هم توصیه می شود و می تواند اخلاط را جذب و از عمق بدن بیرون بیاورد . هیپوکرات فیلسوف و پزشک یونانی عسل گرم شده را برای جلوگیری از سرفه های تند و سرکش(سیاه سرفه)درون گلو و حنجره توصیه می کند تا چرک های گلو پاک شود . استولته لوزه های چرکین را با عسل بهبود بخشیده به عقیده وی ظرف دو هفته مصرف روزانه آن باسیل های چرک نابود خواهد شد .

مدت دو هفته ، هر روز سه بار و در هر نوبت 4 قاشق چای خوری عسل را به آرامی میل کنید . همراه با داروهای تجویز شده توسط پزشک ، باعث بهبودی سریع تر بیماری می شود . در این تجویز عسل با آنتی بیوتیک هایی که دارد در از بین بردن عوامل میکروبی عفونت زا به اثرات داروهای تجویز شده کمک می کند . همچنین عسل باعث بیشتر شدن خروج اخلاط و سرعت بهبود می شود . ضمناً مواد غذایی فراوان موجود در عسل مقاومت بدن را در مقابل آثار تخریبی میکروب ها و ویروس ها بالا می برد .
آب برگ کلم قرمز به مقدار یک استکان به همراه یک قاشق غذاخوری عسل به مدت یک هفته ، دو نوبت در روز برای رفع ناراحتی سینه و سرفه مفید است .
مصرف عسل به تنهایی ، به مقدار 3 قاشق مرباخوری در 3 نوبت از روز به مدت یک ماه ، یک عمل اطمینان بخش برای تقویت بدن شما پس از بیماری محسوب می شود .
یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب پرتقال یا لیموترش حل کرده سه نوبت در روز بنوشید . این نوشیدنی به علت در برداشتن مقداری آنتی بیوتیک ، مقادیر زیاد ویتامین ث ، سایر ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان مکمل داروهای تجویز شده توسط پزشک برای تسریع درمان اثربخش است .
شلغم را با بخار آب بپزید و روزانه سه نوبت به مدت 10 روز در هر وعده غذا دو شلغم متوسط را با یک قاشق مرباخوری عسل میل کنید .
کوبیده مغز بادام یا فندوق به مقدار یک قاشق چای خوری با یک قاشق غذاخوری عسل سه نوبت در روز به مدت ده روز برای درمان سرفه های کهنه ، سینه درد مزمن ، تسریع خروج اخلاط سینه و رفع سرفه بسیار مفید است .
یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب هندوانه حل کرده پس از صبحانه ، ناهار و شام به مدت یک هفته بنوشید . این نوشیدنی خلط آور بوده و برای درمان سینه درد ، سرفه و سنگ کلیه مفید است .
30 گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب دم کرده صاف کنید . پس از صبحانه ، ناهار و شام یک قاشق غذاخوری عسل را در یک فنجان دم کرده آن بنوشید . برای رفع سرفه های سخت مفید است .
روزانه سه بار و هر بار 6 عدد انجیر رسیده را با یک قاشق غذاخوری عسل صرف کنید برای تسریع درمان گلودرد مفید است .
غرغره آب لیمو ترش ، عسل و آب جوشیده سرد ده بار در روز به مدت سه روز برای گلودرد مؤثر است .
شلغم یا کدو حلوایی پخته شده با بخار همراه با یک قاشق غذاخوری عسل سه بار در روز به مدت یک هفته برای نرم کردن سینه ، دفع اخلاط چرکی ، التهاب و عفونت شش ها ، قطع سرفه و اصلاح خشونت صدا مفید است . در هر نوبت مصرف می توانید به اندازه یک شلغم بزرگ یا به همان اندازه کدو همراه عسل میل کنید .
پودر فندق را باکمی عسل خمیر کرده و هر نیم ساعت یک قاشق غذاخوری نیمه گرم بخورید . به عقیده ابوعلی سینا مخلوط عسل با فندق بهترین دارو برای سینه درد مزمن بوده و موجب خروج اخلاط می گردد .
500 گرم پیاز رنده شده را با 200 گرم نبات در یک لیتر آب بجوشانید و 150 گرم عسل اضافه کرده هر نیم ساعت یک قاشق چای خوری میل کنید .
با یکی از گیاهان دارویی رازیانه ، پای خر ، پنیرک ف گل ختمی ، گل بنفشه ، برگ گل ماهور ، گوش خرگوشی ، برگ پامچال ، بارهنگ نوک تیز و آویشن روزانه دو تا سه فنجان چای درست کرده همراه عسل بنوشید . برای سیاه سرفه مفید و مؤثر است .
یک قاشق غذاخوری عسل گرم شده را به تنهایی مصرف کنید . برای سرفه بخصوص در شب مؤثر است .مخلوط آب پیاز با عسل هر روز چند بار به میزان یک قاشق چای خوری برای خشونت صدا و سرفه مفید است .
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Clean Slate theme by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
قدرت گرفته از YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0,029 ثانیه ایجاد شد.